Emellett politikai felszólalások is voltak, illetve néhány színésznő vendégként nem és faji ügyi aktivistát is hozott magával. Ezt a Time’s Up kampány ihlette, amely támogatja a nőket a szórakoztatóiparban és azon túl is. A National Domestic Workers igazgatója Ai-jen Poo, Meryl Streep-el érkezett. Streep elmondta az E! News-nak:
“Úgy gondolom, hogy az emberek most már tudatába vannak a hatalmi egyensúlyhiánynak, ami komoly problémákhoz vezethet. Ez tulajdonképpen visszaéléshez vezet a saját iparágunkban és a háztartási alkalmazottak munkaterületén belül is. A katonaságban, a kongresszusban, mindenhol. És ezt meg akarjuk oldani, Úgy érezzük, hogy ebben a pillanatban együtt kiállunk ezellen akár egy fekete vonal, ami áttörhetetlen.”
A teniszbajnok és aktivista Billie Jean King, Emma Stone-hoz csatlakozott.
Marai Larasi az angol feminista szervezet igazgatója Emma Watsonnal érkezett. Ez a szervezet a feketék, az etnikai kisebbség valamint a nők/lányok elleni erőszak ellen harcol.
A női szövetség vezetője Mónica Ramírez, Laura Dernhez csatlakozott. Dern elmondta, hogy miért Ramírezhez fordult:
“Ő volt az aki a 700.000 női mezőgazdasági munkás mögé állt, akik ezáltal elég bátrak voltak ahhoz, hogy szexuális zaklatásról és támadásról beszéljenek.”
Ramirez elmondta, hogy a mezőgazdasági munkás nők:
“Felszedni, csomagolni és beültetni, ami mi megeszünk. Ez a feladatuk, mégis régóta éri őket munkahelyi szexuális zaklatás. Amikor megtuduk, hogy mi történt Hollywoodban ezek a nők elég erősnek érezték magukat ahhoz, hogy üzenetet küldjenek az ilyen iparágban dolgozó nőknek. És minden olyan nőnek, akik szexuális erőszakot tapasztalnak a munkahelyükön, hogy NINCSENEK EGYEDÜL!”
A #MeToo alapítója, Tarana Burke, Michelle Williamshez csatlakozott. A #MeToo mozgalom 2006-ban kezdődött, de a Harvey Weinstein- botrány után felszínre került egy világméretű probléma. Williams elmondta Ryan Seacrestnek a vörös szőnyegen:
“Tudod miért vagyunk itt? Tarana miatt vagyunk itt. Mi azért vagyunk itt, mert Taran elindította ezt a mozgalmat, és évekkel ezelőtt elültette a magot, ami csak nőtt és nőtt és most végre felszínre került. Elindította a #MeToo mozgalmat.”
Egy valamit már egészen biztosan elértek a hírességek, az ügyvédek közösen kiadtak egy nyilatkozatot, miszerint:
“Mindannyian kiemeljük azokat a közösségi és interperszonális szintű jogalkotásokat, amelyek hozzájárulnaak a nők elleni erőszak minden közösségben történő megszűntetéséhez. Reményeink szerint ezzel is segítünk a hatalmi, privillegizált és egyéb szisztémás egyenlőtlenségekkel kapcsolatos kapcsolatok kiépítésében.”
Az est másik nagy eseménye egyértelműen Oprah Winfrey beszéde volt. Amit már most az egyik valaha volt legjobb amerikai beszédként emlegetnek, sőt sokan abban reménykednek, hogy 2020-ban indul majd az elnökválasztáson. Oprah-t egyébként Cecil B. DeMille-életműdíjjal tüntették ki az átadón. A díj átvételét követte a beszéd.
“Emlékszem, hogy a nyakkendője fehér volt a bőre pedig fekete. Soha nem láttam korábban oylat, hogy így ünnepeltek volna egy feketét. Azóta is próbáltam már mindenhogy elmagyarázni, hogy milyen érzés ez egy kislánynak. Egy gyereknek, aki egy olcsó székből nézi, miközben hulla fáradtan ér haza az anyja a takarításból. Ma este szeretném kifejezni a hálámat a nők iránt, akik évekig elviselték a bántalmazást és a velük szembeni visszaéléseket, mert- ahogy az én édesanyámnak is- gyerekeik voltak, akiket etetni kellett, befizetendő számláik voltak és voltak megvalósítandó álmaik.”
A teljes beszédet megnézhetitek itt:
Forrás:indy100